Babí léto, XC cup Napajedla, Mamutí cena Dolní Moravy, Nova cup Harachov,

07.10.2020

Po delší době se opět hlásíme.. Ne proto, že by se nám nedařilo, ba naopak.. Na "cinkání" medailí jsme si už zvykli a nebylo tomu jinak ani v posledních dvou závodních víkendech. Minulou sobotu probíhalo soustředění na Malé Morávce, kde jsme utužovali vztahy na zdejších trailech v Kopřivné a okolních kopcích.. Ale přece jen někteří závodníci zůstali v závodním rytmu a máme z toho krásné pódiovky..

Dominik Kunert na Babím létě v Moravské Třebové na 50km trati dojel celkově třetí a první v kategorii. A na tu kratší trať se postavila Jana Nádvorníková , která obsadila krásné 1. místo v kategorii. 

O pár kilometrů dál dupal do pedálů Jarda Rýznar a to konkrétně na XC cup Napajedla, kde obsadil 21. místo v kategorii. 

No a "cinklo" to i tento víkend na Mamutí cestě v Dolní Moravě. Takový tradiční zavírák seriálu Jesenického šneka. A kdo jiný než Dominik Kunert zase letěl jako motorka.. Druhé místo celkově a první v kategorii, tímto zabojoval o celkové prvenství v tomto seriálu a po absolutním ovládnutí Šumperského poháru to vypadá na pěkný double Petr Slavíček jak říká, se letos jen vozí, ale i tak devítka v kategorii a 21. celkově v tak nášlapné konkurenci je slušná práce.. O stupínek níž uhájila mezi něžnějším pohlavím Terezka Prachařová . Nejdřív to vypadalo, že se na start vůbec nepostaví, ale ještě že se nechala "ukecat", protože urvala krásné třetí místo mezi ženami do 39 let, obrovská gratulace.

Harrachovské můstky, nalákaly Davida Holého , ale ne na lyže.. O víkendu se tam totiž pořádal seriál Nova Cup a David si vybral tu nejkratší distanci aby otestoval nejen sebe, ale i novou přehazovačku a tentokrát ho podržela jak technika, tak vlastní tělo a vybojoval 35. místo celkově a 11. v kategorii